Systémy otvárania

Dvere otočné

Otočné dvere sú najširšou skupinou interiérových dverí. Vyrábajú sa ako jednokrídlové dvere vo veľkostiach 60, 70, 80, 90 (100 a 110 na objednávku) a dvojkrídlové dvere vo veľkostiach 125, 145, 165 a 185. Táto rada sa delí na falcové a bezfalcové dvere.

FALCOVÉ DVERE

Klasický prevedením sú falcové dvere, ktoré majú po obvode krídla vytvorenú polodrážku, ktorá pri zatvorených dverách prekrýva medzeru medzi dverami a zárubňou.

BEZFALCOVÉ DVERE

Trendovou záležitosťou sú dnes bezfalcové dvere. Toto riešenie, pri ktorom sú zatvorené dvere zapustená na úroveň obložiek, prináša vizuálny efekt zachovania jednotnej plochy dverí so zárubňou. Elegantnosť prevedenia dopĺňajú tzv. 3D skryté závesy, umožňujúce otvorenie dverí plných 180˚a nastavenie dverí v troch smeroch. Zamykanie zabezpečuje magnetický zámok.   

   

Dvere posuvné pred stenu

Posuvné dvere na stenu zdôrazňujú dominantný nástup do Vášho priestoru. Mechanika zabudovaná v hornej vodiacej koľajnici umožňuje ľahký pohyb krídiel dverí pri ich odsúvaní. V prípade dvoch krídiel dverí umiestnených na jednej koľaji je možné krídla odsúvať jednotlivo, alebo synchrónne. Pre tento typ dverí je dômyselne zkonštruovaná obložková zárubňa, a to tak, aby posuvné dvere čo možno najtesnejšie priliehali k zárubni. Na tento účel sa vyrábajú jednokrídlové dvere 60, 70, 80, 90 (100 a 110 na objednávku) a dvojkrídlové dvere vo veľkostiach 125, 145, 165 a 185. V tejto rade je možná aj výroba atypických dverí podľa rozmerov stavebných otvorov. Do krídiel dverí je možné zabudovať zámok.

   

Dvere do púzdra steny JAP, ECLISSE, UNITREX

Dvere do stavebného púzdra sa vyrábajú ako dvere posuvné bezfalcové jednokrídlové vo veľkostiach 60, 70, 80, 90 (100 a 110 na objednávku) a dvojkrídlové vo veľkostiach 125, 145, 165 a 185, pričom typová rada je podriadená štandardizovanému stavebnému púzdru. Hrúbka dverí je 4 cm.

   

Dvere lamelové-harmonikové

Tento dômyselne zkonštruovaný otvárací systém rieši prechod cez zúžené priestory, kde ani jedna ani druhá strana miestnosti neumožňuje úplné otvorenie dverí do priestoru. Po otvorení dvere pretŕčajú do obidvoch strán miestností v dĺžke približne 1/3 šírky krídla dverí. Svetlosť prechodu je takto znížená približne o 10 cm. Týmto spôsobom sú vyrábané iba dvere jednokrídlové 80 a 90.

   

Dvere kyvné

Táto skupina dverí si našla uplatnenie prevažne vo verejných objektoch (nemocnice, jedálne) a podnikoch (reštaurácie, bary), kde frekvencia pohybu personálu cez dvere neumožňuje otváranie dverí manuálne, ale pohybom tela. Tieto dvere sa vyrábajú ako jednokrídlové vo veľkostiach 60, 70, 80, 90 (100 a 110 na objednávku). Pre tento typ sú odporúčané modelové rady A, F, H, a I.

   

Dvere s nadsvetlíkom

Zárubne s nadsvetlíkom sú častou požiadavkou presvetlenia chodieb. Do takýchto zárubní sú osadené štandardizované otočné dvere buď jednokrídlové vo veľkostiach 60, 70, 80, 90 (100 a 110 na objednávku) alebo dvojkrídlové dvere vo veľkostiach 125, 145, 165 a 185.

   

Stena s dverami

Vstup do domu je potrebné z dôvodu úniku tepla oddeliť od zvyšných miestností stenou, do ktorej sú zabudované interiérové dvere, buď otočné alebo posuvné. Farebné prevedenie steny s nadsvetlíkom ako aj prisvetlíkom je totožné s interierovými dverami ostatných miestností.